Adam Palma, gitarzysta, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach.

Współpracował z większością rodzimych wykonawców muzyki rozrywkowej Ewa Bem, Edyta Górniak, Ewelina Flinta, Kuba Badach oraz czołowymi muzykami na świecie takimi jak: Al Di Meola, Tommy Emmanuel, Bireli Lagrene, Martin Taylor, Joscho Stephan, Chris de Burgh, Sam Bailey (X-Factor), Hamish Stuart (the Average White Band, Paul McCartney), Robbie McIntosh (John Mayer, Paul McCartney), Francesco Buzzurro, Jack Pearson (The Allman Brothers) i inni.

W 2014r Adam otrzymał tytuł Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego podczas gali GUITAR AWARDS w Warszawie.

Od dekady jest jednym z najwybitniejszych gitarzystów solowych w Europie, który koncertował na najważniejszych festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą, w tym The Bestival, International Guitar Festival of Great Britain, Przystanek Woodstock, otwierał koncerty Billa Wymana (The Rolling Stones), Alberta Lee, Perfectu, Dżemu, Budki Suflera etc.

Adam został zaproszony przez Tommy Emmanuela o wzięcie udziału w Festivalu Fingerstyle CAAS w Nashville w 2009, 2010, 2011 i 2012 roku (najbardziej prestiżowym festiwalu Fingerstyle na świecie). Zostawał zaproszany przez mistrza do wspólnych koncertów w USA, UK i Polsce oraz nawet do otwarcia jego workshopu w UK!

W 2017 na zaproszenie Ala Di Meoli, Adam otwierał jego koncerty w Polsce, oraz dołączył do mistrza w finale koncertów.

Adam jest obecnie wykładowcą gitary na the University of Salford in Manchester, UK.

O Adamie powiedzieli:
– „Adam Palma jest dla mnie nowym, zabójczym odkryciem” Jennifer Batten gitarzystka Michaela Jacksona
– „Adam to mój dobry przyjaciel, oddany i pełny pasji muzyk, z wielkim sercem dla swojej publiczności” Tommy Emmanuel CGP
– „Jestem pewien, że o Adamie jeszcze nie raz usłyszycie w przyszłości” Al Di Meola

Palm-Istry, najnowszy projekt artysty

Najnowszy album polskiego wirtuoza gitary akustycznej Adama Palmy to wspaniała mieszanka porywająco wykonanych kompozycji autorskich oraz aranżacji znanych hitów. Adam to jeden z nielicznych lub może nawet jedyny gitarzysta na świecie, który został zaproszony na scenę do wspólnych występów przez trzy największe żyjące legendy gitary akustycznej: Ala Di Meolę, Tommy’ego Emmanuela i Birélego Lagrèna.

Takie uznanie i przyjaźń ze strony wielkich mistrzów musiały zaowocować wspaniałą płytą solową. Adamowi udało się jednak coś więcej – zebrane doświadczenie przekształcił w swój własny język wypowiedzi artystycznej, który został zauważony przez magazyny gitarowe na całym świecie.

„Palm-istry” to po angielsku czytanie z dłoni i właśnie w taką zainspirowaną swoimi wpływami muzycznymi, tajemniczą podróż zabiera nas Adam. Mamy tutaj funky fingerstyle („Rheged”), rockowe rytmy („Zdrowy Optymizm”, „Rock’n’Rules”), trybut dla Jimiego Hendrixa („Hendrix Medley”), najnowsze fascynacje wynikające z przyjaźni z Alem Di Meolą („Miłość i tęsknota”, „Gondolier”), boom-chick jako konsekwencja lat współpracy z Tommym Emmanuelem („Górnicy z Kentucky”), ukłon w stronę Django Reinhardta („Nuages”) oraz – a może przede wszystkim – dwa wspaniałe wykonania tematów z polskich seriali („07 zgłoś się”, „Stawka większa niż życie”).
„To płyta pełna świeżych pomysłów, nowych groove’ów i błyskotliwej gry na gitarze. Musisz ją mieć!” – Tommy Emmanuel CGP

„Adam […] łączy niebywałą muzykalność z przyjemnością słuchania. To zaraźliwa kombinacja” – Guitar Techniques, UK

„Ogrom umiejętności technicznych pozwolił mu połączyć różnorodne wpływy muzyczne w swój unikalny styl wypowiedzi artystycznej” – Fingerstyle Guitar Journal, USA

„[…] Granie pełne uroku, znakomite kompozycje!” – Guitarist Presents Acoustic, UK

„Piękna i optymistyczna płyta […]” – TopGuitar, PL

„Wirtuozeria, elegancja i wyrafinowana muzykalność” – Polskie Radio