Aeham Ahmad– na świecie stał się znany  jako „Pianista z Yarmouk”.

Aeham urodził się w 1988, mając zaledwie 5 lat rozpoczął grę na instrumencie, a jego pierwszym nauczycielem był ojciec – skrzypek. Rok później rozpoczął edukację w szkole muzycznej w Damaszku. Swoją naukę kontynuował na wydziale instrumentalnym  Uniwersytetu Bath w Homs (Syria). Nie posiadał jednak syryjskiego paszportu, co uniemożliwiło mu możliwość wyjazdu z Syrii. W chwili rozpoczęcia wojny w 2011 roku przebywał w Syrii. Aeham wychodząc naprzeciw wszystkim okrutnościom wojny śpiewał i grał na bombardowanych ulicach Yarmouk przynosząc w ten sposób nadzieję, wiarę i odrobinę radości życia wszystkim, którzy znaleźli się w sytuacji wojny. Jego muzyka była wielką wartością, szczególnie dla dzieci i ludzi młodych.

Po tym jak w czasie jego występu snajper zabił dziecko a Dżihadyści spalili jego pianino, odbierając mu wszystko co posiadał, Aeham musiał uciekać z Syrii.

Nie posiadając paszportu (tylko dlatego, że jego dziadek był Palestyńczykiem) przebył znaną podróż Bałkańską i dotarł do Niemiec, gdzie znalazł zarówno pomoc, zrozumienie jak i wsparcie dla jego talentu muzycznego.

W 2015 roku otrzymał Międzynarodową Nagrodę Beethovena za walkę o prawa ludzi, pokój, wolność, walkę z ubóstwem oraz integrację.

Dziś, wraz ze swoją rodziną, mieszka w Niemieckim Wiesbaden, gdzie dzięki wsparciu Palast Promotion rozwija swoją karierę artystyczną.  W 2016 roku wydał debiutancki album „Yarmouk – music for hope” i koncertuje w całej Europie. W 2017 roku wydana zostanie autobiografia artysty.