Aeham Ahmad

[fullwidth background_color=”” background_image=”” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding_top=”20″ padding_bottom=”20″ padding_left=”” padding_right=”” hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” hide_on_mobile=”no” menu_anchor=”” class=”” id=””][slider hover_type=”none” width=”100%” height=”100%” class=”” id=””][slide type=”image” link=”” linktarget=”_self” lightbox=”yes”]https://artepromotion.pl/wp-content/uploads/2017/04/Aeham-Yarmouk-1.jpg[/slide][/slider][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” hover_type=”none” link=”” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””][fusion_text]

Aeham Ahmad– na świecie stał się znany  jako „Pianista z Yarmouk”.

Aeham urodził się w 1988, mając zaledwie 5 lat rozpoczął grę na instrumencie, a jego pierwszym nauczycielem był ojciec – skrzypek. Rok później rozpoczął edukację w szkole muzycznej w Damaszku. Swoją naukę kontynuował na wydziale instrumentalnym  Uniwersytetu Bath w Homs (Syria). Nie posiadał jednak syryjskiego paszportu, co uniemożliwiło mu możliwość wyjazdu z Syrii. W chwili rozpoczęcia wojny w 2011 roku przebywał w Syrii. Aeham wychodząc naprzeciw wszystkim okrutnościom wojny śpiewał i grał na bombardowanych ulicach Yarmouk przynosząc w ten sposób nadzieję, wiarę i odrobinę radości życia wszystkim, którzy znaleźli się w sytuacji wojny. Jego muzyka była wielką wartością, szczególnie dla dzieci i ludzi młodych.

Po tym jak w czasie jego występu snajper zabił dziecko a Dżihadyści spalili jego pianino, odbierając mu wszystko co posiadał, Aeham musiał uciekać z Syrii.

Nie posiadając paszportu (tylko dlatego, że jego dziadek był Palestyńczykiem) przebył znaną podróż Bałkańską i dotarł do Niemiec, gdzie znalazł zarówno pomoc, zrozumienie jak i wsparcie dla jego talentu muzycznego.

W 2015 roku otrzymał Międzynarodową Nagrodę Beethovena za walkę o prawa ludzi, pokój, wolność, walkę z ubóstwem oraz integrację.

Dziś, wraz ze swoją rodziną, mieszka w Niemieckim Wiesbaden, gdzie dzięki wsparciu Palast Promotion rozwija swoją karierę artystyczną.  W 2016 roku wydał debiutancki album „Yarmouk – music for hope” i koncertuje w całej Europie. W 2017 roku wydana zostanie autobiografia artysty.

[/fusion_text][youtube id=” https://www.youtube.com/watch?v=Ct0Sr1HeI58″ width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube][/one_full][/fullwidth]