JAZZAHEAD 2017, 27-30 kwietnia, Bremen

27 kwietnia rozpocznie się 11. edycja Jazzahead, międzynarodowego wydarzenia promującego muzykę jazzową

Jazzahead to unikalne połączenie festiwalu jazzowego z targami i konferencją, międzynarodowe miejsce networkingu sceny i biznesu jazzowego. Premiera wydarzenia miała miejsce w 2006 roku w niemieckim Bremen i do dziś, każdej wiosny, serwuje uczestnikom jazz z najwyższej półki.

4 osobowa, międzynarodowa komisja w tym roku musiała wybrać spośród 547 zespołów muzycznych pochodzących z 55 krajów. Finalnie zaakceptowano 40 zespołów z 19 krajów i to właśnie oni wystąpią w czasie Jazzahead. Szczegółowy program oraz spis wybranych zespołów znajdziecie tutaj >>

12 kwietnia oficjalnie została zakończona możliwość rejestracji on-line, jednak cały czas pozostaje możliwość uczestnictwa w wydarzeniu po rejestracji w hali wystawowej nr 7.

Bardzo ważną częścią Jazzaehad jest Festiwal, który rozpoczyna się już jutro 15 kwietnia i zakończy się wraz z ostatnim dniem targowym. W czasie festiwalu odbędzie się 130 koncertów. W tym roku promowana będzie kultura Fińska, Finlandia bowiem została Państwem Partnerskim Jazzaehad 2017. W poprzednich edycjach krajami parterskimi były: Szwajcaria, Francja, Dania, Izrael, Hiszpania i Turcja.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Festiwalowym >>