Womex 2017

Womex 2017 w Katowicach!

Jedno z największych wydarzeń branży muzycznej WOMEX a największe w gatunku World Music w tym roku odbędzie się w Polsce, w Mieście Muzyki UNESCO!

World Music, to nic innego jak zbiorcze określenie muzyki tradycyjnej, etnicznej i fokowej w której dopuszcza się również połączenia z innymi gatunkami muzycznymi.

Pod koniec października (25-29.10) Katowice zamienią się w przestrzeń networkingu światowego przemysłu muzycznego. Pięć tętniących życiem dni targowych, połączonych z konferencją, programem artystycznym, uroczystym otwarciem i zakończeniem. Raj dla promotorów i managerów muzycznych, przedstawicieli wydawnictw, producentów festiwali, muzyków i fanów nowych brzmień.
Będzie to 23 edycja WOMEX, wcześniejsze spotkania odbywały się m.in w Berlinie, Brukseli, Marsyli, Sztokholmie, Rotterdamie, Essen czy Santiago de Compostela. W 2015 roku 21 edycja targów gościła po raz pierwszy w Europie Środkowej, w Budapeszcie. Wzięło w niej udział ponad 2,5 tysiąca delegatów z 90 Państw oraz 320 dziennikarzy.
Polska przez 4 lata zabiegała o możliwość organizacji eventu w kraju i stanęła w konkury z 8 innymi miastami. Dlaczego wybór padł na Katowice?
W ostatnich latach Górny Śląsk, w szczególności Katowice, przeżywa transformację z regionu mocno przemysłowego na „zielone centrum kultury”. Do użytku publicznego oddane zostały m.in. imponujący pod kątem akustyki, ale i design’u budynek Narodowej Orkiestry Polskiego Radia, przestrzeń targowa na światowym poziomie czyli Międzynarodowe Centrum Kultury a także nowoczesna przestrzeń Muzeum Śląskiego. Wszystkie te obiekty tworzą Strefę Kultury.
Ponad to w Katowicach organizowane są dwa rozpoznawalne w środowisku międzynarodowym  festiwale muzyczne, OFF Festiwal oraz Nowa Muzyka.

WOMEX 2017, 25-29 października 2017, Katowice >>