Music for Hope Koncert i Spotkanie z Aeham Ahmad

27 października 2017 o godzinie 19.00 w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach odbędzie się wyjątkowy koncert „Music for Hope”. Na scenie wystąpi Aeham Ahmad, pianiasta z Syrii, który na świecie znany jest jako Pianiasta z Yarmouk.

Music for Hope to muzyczna opowieść o Syrii i jej mieszkańcach, którzy znaleźli się w sytuacji wojny. Historia zwykłych ludzi, którzy zmuszeni byli uciekać ze swojego kraju z powodu reżimu panującego w kraju oraz ataków zbrojnych i chemicznych na ludność cywliną.

Historia Aehama i jego rodziny, który grając na ulicach bombardowanego Damaszku dodawał ludziom otuchy i wiary w lepsze jutro.

W chwili kiedy Dżihadyści spalili jego pianino a snajper zastrzelił dziecko, które dołączyło do jego występu postanowił opuścić kraj. Jako Palestyńczyk w trzeciej generacji nigdy nie miał prawa do posiadania paszportu syryjskiego, musiał więc uciekać drogą nielegalną. Przebywając Drogę Bałkańską dotarł do Niemiec, gdzie wraz ze swoją swoją rodziną odzyskał spokój i normalne życie.

Obecnie Aeham Ahmad koncertuje w całej Europie, w 2017 roku wydał również autobiografię, która dostępna jest w większości krajów europejskich oraz w USA. Koncert Music for Hope otrzymał Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice, Caritas Archidiecezji Katowickiej a także patronaty: TVP3 Katowice, Radia Silesia, Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Fundacji Kultury Afront, opoka.news, Ultramaryna, Silesia Kultra,Brave Out Fest, Chlebem i Solą, uchodźcy.info, blue bossa blog.

Partnerem wiodącym wydarzenia jest Muzłumański Związek Religijny w RP.

Koncert poprowadzi Dziennikarz Polskiego Radia Adam Dobrzyński.

Wstęp bezpłatny

Zapraszmy!!!!